אפשר להסתדר גם ללא צבעי מאכל

עוף טוב ללא צבעי מאכלמהם תוספי המזון ולמה משמשים?


ד"ר אילת הררי, דיאטנית ויועצת התזונה של חברת "עוף טוב"

 

מה מכיל המזון שאנו אוכלים?

ברשימת הרכיבים שעל האריזה ניתן לפעמים לראות סדרה ארוכה של שמות ומספרים שאינם מוכרים, ואומנם בשנים האחרונות ישנה נטייה של ציבור הצרכנים להעדיף מזונות בעלי רשימת רכיבים קצרה ככל האפשר. צבעי המאכל הם חלק מאותם רכיבים המוספים על-ידי תעשיית המזון לעיתים קרובות למזונות רבים. בסקר שנעשה בארה"ב נמצא כי צריכת צבעי המאכל עלתה בין השנים 1950 ל-2010 פי 6, קרוב לודאי שעלתה בשיעור דומה גם בארץ.

עוף טוב- ללא צבעי מאכל

צבעי המאכל שייכים לקבוצת תוספי המזון: חומרים אשר מוספים למזון לצורך מטרה טכנולוגית. תוספי המזון מצוינים ברשימת הרכיבים של המזון ומאופיינים במספר ולפניו האות E. כל המספרים בטווח שבין E100 ל-E199 שמורים עבור צבעי המאכל.

האם תוספי המזון חיוניים?


תוספי מזון כמו חומרי שימור לדוגמא הם חיוניים במזונות מסוימים כדי למנוע זיהום והתפתחות חיידקים. תפקידם של צבעי המאכל לעומת זאת הוא אסתטי בלבד והם מוספים למזון צבע ומשווים לו מראה מושך ורובם אינם מוסיפים לו ערך תזונתי כלשהו ולכן גם אינם חיוניים. חשוב לציין שצבעי המאכל מחולקים לשתי קבוצות: טבעיים ומלאכותיים.

בקבוצת צבעי המאכל המלאכותיים נמצאים צבעי DYE : קבוצת חומרים, אשר אינה נמסה בסביבה שומנית ולרוב מיוצרת מגרנולות, אבקות וכו'. הם משמשים בין היתר במשקאות ובדברי מאפה. לקבוצה זו שייכים גם צבעי אזו המיוצרים מאנילין שהוא תוצר של נפט ומכאן גם שמם של הצבעים צבעי זפת הפחם. צבעי LAKE הם צבעי DYE שהוסיפו להם אלומיניום על מנת להגביר מסיסות, משמשים לציפוי טבליות סוכריות קשיחות ומסטיקים.

לעומת זאת, צבעי מאכל טבעיים עשויים ממקורות טבעיים בלבד (צמחים, מינרלים או בעלי חיים). ביניהם נמצאים לויקופן המופק מעגבנייה ובתא-קרוטן המופק מגזר או מאצות, הצבע הצהוב אנטו המופק מעץ טרופי, צבע הקרמל המופק בתהליך חימום של סוכר ואפילו הכלורופיל הירוק המופק מעלים. אין ספק שהצבעים הטבעיים עדיפים על המלאכותיים אבל השימוש בהם הוא יקר יותר, הם פחות עמידים וכן בעלי גוון בהיר יותר ביחס למלאכותיים.

ישנם גם רכיבים המוספים למזון ומוסיפים לו צבע כמו לדוגמא תבלינים שהוסיפו אותם למזון בזמן תהליך הייצור של מוצר מזון כדי להוסיף למזון טעם או ריח, ולהם אפקט צביעה משני, כגון פפריקה, כורכום וזעפרן. אילו אינם נחשבים לצבעי מאכל.

בעולם המערבי, כולל מדינת ישראל קיים פיקוח על השימוש בצבעי מאכל וקיימות תקנות המפרטות באילו צבעים ניתן להשתמש ולאילו מהם ישנה הגבלה כמותית. גם לצבעים הנמצאים בשימוש כמו טרטראזין (Yellow 5) תתכן רגישות אצל אחוז מסוים מהאוכלוסייה, ולכן קיימת חובת ציון שם של צבע מאכל זה על האריזה. מחקרים שונים מדווחים כי לצבעי מאכל מלאכותיים יתכנו גם השפעות התנהגותיות המתבטאות בעליה בתסמיני התנהגות היפראקטיבית אצל ילדים עם ADHD ואפילו אצל ילדים ללא התסמונת, אך הדעות עדיין חלוקות בנושא זה וגופים כמו ה-FDA האמריקני או משרד הבריאות הישראלי מתירים את השימוש בהם לאחר שבחנו את הנושא ומצאו שההוכחות להשפעה זו אינן מבוססות דיין.

 

חברת עוף טוב מציעה מגוון מוצרים העשויים מ-100% רכיבים טבעיים- למען הבריאות שלכם!