סדרת קציצות המתכון הסודי – 100% רכיבים טבעיים

"עוף טוב" גאה להציג את סדרת הקציצות החדשה העשויה מ- 100% רכיבים טבעיים

 

טעמי סדרת המתכון הסודי הם: קציצות עוף מתובלות, קציצות בקר מתובלות וקציצות עוף קלאסיות 

 

מרקם הקציצות הוא אוורירי, פתוח וטעמן ביתי. הן מפולפלות בדיוק במידה הנכונה עם הטאצ' של סבתא, שעושה את כל ההבדל ובנוסף הן עשויות מ-100% רכיבים טבעיים

בשנים האחרונות נעשה בחברת "עוף טוב" תהליך של שיפור הערכים התזונתיים והשבחת הרכיבים של מוצריה. במסגרת תהליך זה, ישנה מגמה של הפחתת אחוזי השומן והמלח וכן הוצאת צבעי מאכל מלאכותיים, מונוסודיום גלוטמט וחומרים משמרים. סדרת הקציצות החדשה של עוף טוב אינה מכילה צבעי מאכל מלאכותיים, מונוסודיום גלוטמט חומרים משמרים ואף מייצבים (פוספטים) והיא עשויה מ-100% רכיבים טבעיים.

בעולם המערבי הולכת ומתחזקת המגמה של ייצור מזון מ"רכיבים טבעיים בלבד".

מהן ההגדרות של מזון טבעי?

מה ההבדל בין "מזון טבעי" לבין מזון מ"רכיבים טבעיים בלבד" ?

להלן ציטוט מהתקן הישראלי (1145):

מזון שכולו טבעי: סימון מזון כולו בכינוי "טבעי": מותר לסמנו בכינוי "טבעי", ללא מילים נלוות, מזון יחיד או מקטע שלו, שאינו תערובת של מזונות, שאין בו תוספת רכיבים ושלא עבר תהליכים אחרים מאלה המפורטים להלן: איור, סרכוז, חיבוץ, הקפאה, סילוק עצמות, סילוק שומן ועוד...(סעיף ג-1).

רכיב טבעי: סימון רכיב מזון בכינוי "טבעי" יהיה כלהלן: רכיב שהופק ממזון שמותר לכנותו "טבעי" אגב שימוש בתהליכי ייצור שפורט בסעיף ג-1....ובלבד שבתהליך ההפקה לא עבר שינוי כימי כלשהו (סעיף ג-2).

מזון מרכיבים טבעיים: מוצר מזון שיוצר ע"י  ערבוב שני "רכיבים טבעיים" או יותר ושאינו מכיל רכיבים שאינם "רכיבים טבעיים" מותר לסמנו בכינוי "מרכיבים טבעיים" אולם אסור לסמנו כמוצר מזון "טבעי".

מזון המכיל רכיב כלשהו שאינו "רכיב טבעי" (לדוגמא- חומרי ריח וטעם מלאכותיים) אסור לכנותו בכינוי "טבעי" או בכינוי "רכיבים טבעיים"... (סעיף ג-2).

אם כך, "מזון טבעי" הוא מזון שלא עבר תהליכים כלשהם של הכנה או אפילו הקפאה, ואילו מזון מ"רכיבים טבעיים" הוא מזון המורכב מרכיבים טבעיים בלבד.

ערכים תזונתיים ל-100 גרם:

קציצות עוף קלאסיות

קציצות עוף מתובלות

קציצות בקר מתובלות

אנרגיה (קל')

181

190

190

חלבונים (גרם)

15

15

15

פחמימות (גרם)

10

10

10

שומנים (גרם)

9

10

10

מתוכם שומן רווי (גרם)

3

3

3

כולסטרול (מ"ג)

35

35

35

נתרן (מ"ג)

450

450

450

 

 

קציצות עוף טוב - המתכון הסודי