עוף? זה 100%

חזה עוף 100% רכיבים טבעייםהשניצל כבר מזמן הוכתר כאחד המאכלים האהובים על ילדי ישראל, אבל לאחרונה מחקרי בריאות עולמיים ותוכניות מחקר, מעלים שאלות ותהיות על מה באמת אנחנו מגישים לילדים בצלחת. במהלך חדשני ובפיתוח פורץ דרך ברמה בינלאומית, עוף טוב השיקה סדרת שניצלים איכותיים מנתח שלם ומ- 100% רכיבים טבעיים.

 

  • ללא מייצבים
  • ללא ניטריטים
  • ללא חומרים משמרים
  • ללא E-Numbers
  • ללא תוספת פוספטים
  • ללא צבעי מאכל
  • ללא תוספת מונוסודיום גלוטמט

 

מהלך זה הוא חלק ממגמת השבחת מוצרי המזון המתפתחת בתעשיית המזון העולמית ומתאפיינת במעבר ל-All natural ingredients - רכיבים טבעיים בלבד. הפיתוח החדש מצמצם את הפער בין המוצר המוכן למוצר הביתי ומציע ללקוחותינו סדרת שניצלים ביתיים, שיהיו קרובים ככל הניתן לשניצלים הביתיים של אמא.

"שיטת השליטה הרציפה" של עוף טוב מבטיחה פיקוח הדוק על כל אחד משלבי הייצור של השניצלים החל מגידול העופות, דרך הכנת המוצר, הקפדה מקסימאלית על איכות ועמידה בתקנים המחמירים של ייצוא, תקן HACCP (באישור השירותים הווטרינריים ובאישור משרד החקלאות האמריקאי) ו-ISO9001 (תקן המכון לבקרה ואיכות) וכלה בהפצה.

ישראל, לצערנו, עדיין לא שם. בישראל, אין תקנות של משרד הבריאות המתייחסות לגידול ללא אנטיביוטיקה. ולכן רוב החברות אכן משתמשות באנטיביוטיקה בגידול העופות שלהן. השימוש באנטיביוטיקה בישראל נעשה בשני אופנים מרכזיים טיפול בתחלואה ע"פ צורך ומתן זרזי גדילה אנטיביוטיים על בסיס קבוע.

האיכות המשובחת של המוצר והפיקוח המוקפד והבלתי מתפשר על כל שלב בתהליך הכנתו, מבטיחים ללקוחותינו שניצל איכותי ומשובח מ- 100% רכיבים טבעיים, המתאים לתפריט בריאותי ומזין באמת.

 

עוף שגדל ללא אנטיביוטיקה – למה זה טוב?

אולי זו גם הסיבה שניצנים ראשונים של מוצרים מעוף שגדל ללא אנטיביוטיקה לאט לאט מתחילים להופיע בשוק.

זה לא סוד, שכבר כמה שנים העולם עובר מהפכה בהרגלי התזונה. המגמה העכשווית היא, לעבור לעוף שגדל ללא אנטיביוטיקה.

 

העולם ללא אנטיביוטיקה

המוטיבציה המרכזית של ארגון הבריאות העולמי (WHO- World Healt Organization), היא דאגה לרווחת כלל הציבור ובריאותו, באמצעות מניעת "חיסון של החברה לאנטיביוטיקה".

מעבר לגידול עופות ללא אנטיביוטיקה וללא זרזי גדילה, מקורו בחשש להתפתחות חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה וחשיפה של בני האדם אליהם ובחשש משאריות אנטיביוטיקה שנותרות בבשר.

בישראל, אין תקנות של משרד הבריאות המתייחסות לגידול ללא אנטיביוטיקה. ולכן רוב החברות אכן משתמשות באנטיביוטיקה בגידול העופות שלהן. השימוש באנטיביוטיקה בישראל נעשה בשני אופנים מרכזיים טיפול בתחלואה ע"פ צורך ומתן זרזי גדילה אנטיביוטיים על בסיס קבוע.

 

איך עושים את זה?

חשוב לציין כי למרות שבארץ גידול ללא אנטיביוטיקה מותר, שחיטה של עוף שיש בגופו אנטיביוטיקה - אסורה.

כלומר, העופות שקיבלו אנטיביוטיקה לא ישחטו עד שיעבור פרק זמן מספק בו האנטיביוטיקה תצא מגופם. ההגדרה לפרק הזמן הנדרש מרגע מתן האנטיביוטיקה ועד היותו של העוף נקי משאריות אנטיביוטיקה וכשיר לשחיטה משתנה בהתאם לסוג האנטיביוטיקה ונעה בין יום ל- 28 ימים, תלוי בפרוטוקול התרופה הספציפית. יחד עם זאת חשוב לציין כי בדיקות לשאריות אנטיביוטיקה מבוצעות על בסיס מדגמי ובדיעבד, כך שקשה לאכוף את אי המצאות שאריות חומרים אנטיביוטיים בגופם של בעלי החיים. העובדה שאי אפשר לאכוף את המצאות השיירים האנטיביוטיים הביאה את האיחוד האירופאי, לאסור על גידול עופות עם אנטיביוטיקה.

 

ישראל מאמינה בעוף ללא אנטיביוטיקה

מחקרים מראים כי, למרות שגידול עופות ללא אנטיביוטיקה אינו הסטנדרט הרווח בישראל, הצרכנים הישראלים, מעדיפים עוף שגדל ללא אנטיביוטיקה. רוב האוכלוסייה (80%) מאמינה כי עוף שגדל בלי אנטיביוטיקה ובלי תוספת הורמונים הוא בריא יותר. בנוסף, רובה הגדול של האוכלוסייה (78%) תעדיף לקנות עוף שגדל ללא אנטיביוטיקה וללא תוספת הורמונים (*מחקר שוק, מכון ברנדמן 2014).

אולי זו גם הסיבה שניצנים ראשונים של מוצרים מעוף שגדל ללא אנטיביוטיקה לאט לאט מתחילים להופיע בשוק.

 

עוף טוב יותר

חברת עוף טוב היתה הראשונה להשיק מוצרים מעוף שגדל ללא אנטיביוטיקה וללא תוספת הורמונים. עד כה היו בשוק מעט עופות טריים ללא אנטיביוטיקה שהיוו מוצרי נישה (מגוון מצומצם ומחיר יקר), השקת העופות הטריים הארוזים של עוף טוב מעופות שגדלו ללא אנטיביוטיקה וללא תוספת הורמונים, פונה לכלל האוכלוסייה ואינה שונה במחירה (ברוב הרשתות) ממוצרי העופות הרגילים. זוהי מגמה נוספת של שינוי בגישת החברות הגדולות במשק לנושא.

עוף טוב גאים במהלך ודואגים לשים אותו בקדמת הפיתוח הטכנולוגי שלהם. "כחברה גדולה ומובילה במשק, עוף טוב שמה דגש על פיתוח עסקי וכלכלי תוך התחשבות בצרכי החברה וקיימות (לדאוג לצרכים עכשוויים מבלי לפגוע בדורות הבאים). פיתוח הגידול של עוף ללא אנטיביוטיקה הוא נדבך נוסף ב DNA המותגי של עוף טוב והכול במטרה לתת לצרכנים שלנו את המוצרים הכי איכותיים וביתיים שניתן".